top of page

טיפולי אנטי אייג'ינג

טיפול פנים שהתמחותו באנטי אייג'ינג כולל טכניקות שונות להצערת העור. זהו זן כולל של טיפולים שונים שכל תפקידם הוא הנעה של תאי שכבות העור על מנת ליצור מראה חדש של תוך התמודדות עם התאים המתים והישנים.

 

מטרתם של הטיפולים הללו הוא לעשות כל מה שניתן על מנת להאט את הזדקנות של העור. מרבית הנזקים שיוצרים מראה של עור מבוגר יותר קשורים באורח החיים שלנו – חשיפה לשמש, תזונה ושינה. כמובן שהטיפול דורש שינוי משמעותי באורח החיים על מנת לשמר תוצאות. 

 

בימינו יש מכשירים חדשניים המסייעים להתאים את הטיפול המדויק לסוג העור, לגיל ולחשיפה לשמש. הטיפולים השונים יכולים לסייע, בהתאם לשימוש בתכשירים יומיומיים שהקוסמטיקאית נותנת על מנת לשמר ולתחזק את התוצאות של הטיפול.

אחרי

לפני

אקנה

אחת מבעיות העור השכיחות ביותר היא אקנה. למרות שנוהגים להגדיר את התופעה כ"פצעי בגרות", היא עלולה להופיע אצל כלל האוכלוסייה ובכל גיל. כמה התופעה נפוצה? מעל ל-80% מאנשים בגילאים 12 עד 24 סובלים מאקנה ומעל ל-30% בגילאים מבוגרים יותר. הפצעים נוצרים בגלל גורמים שונים הקשורים בלחץ נפשי, תזונה, הורמונים ועוד. מראה עור עם אקנה גורם לעיתים רבות לדימוי עצמי נמוך ולעתים לוקח זמן רב להיפטר מפצעונים.

האקנה תופס גם בני נוער אך גם אנשים רבים בגילאים מתקדמים. ישנן שיטות רבות כיצד לטפל בו ביעילות המיטבית, השיטות השונות יוצרות מראה של עור חלק ומניעת היווצרות של צלקות שלעיתים עלולות להיווצר מטיפול לא נכון באקנה.

 

גם כאשר מדובר באקנה, ישנם מגוון סוגי עור פנים : עור שומני לעומת עור יבש, גיל המטופל ועוד גורמים אחרים המשפיעים על התאמת הטיפול המתאים ביותר למטופל. על מנת למזער את נזקיו של האקנה דרוש שינוי משמעותי באורח החיים, שכן קוסמטיקאית שמתמחה בסוגי טיפולים מן הסוג הזה תדע להמליץ.

מהי אקנה?

אקנה היא מחלת עור שכיחה הפוגעת בעיקר במתבגרים (Acne Vulgaris). האקנה נגרמת ע"י חיידק (ה-P. Acne) בלוטות הסבום, שהן בלוטות שומן שדרכן העור מפריש עודף שומניות הגורם לפצעים. לרוב, המחלה נקראת בקרב הצעירים "פצעי בגרות" או "חצ'קונים". אולם, הפצעים המציקים והמביכים שמאפיינים את האקנה - עלולים להופיע גם בשלבים מאוחרים יותר במהלך החיים. כאשר יש טריגר להפרשות שומן הגורמות לפצעים, וללא התייחסות וטיפול, עלולים לסבול מהתופעה לאורך שנים רבות.

 

חשוב לציין שלא כל פצע בפנים מגדיר את העור כ"אקנה". ישנה תופעה שנראית כמו אקנה, אבל זה בעצם רוזציאה - עור בגוון אדמומי עם פצעים אדומים וללא נקודות שומן. בדרך כלל במקרים כאלה הפצעים ייראו שטחיים, אך הגירודים והחיטוטים גורמים לצלקות. "במצב הזה אני מטפלת בקוסמטיקה טבעית. בסך הכל צריך להבין שהכל פנימי".

מה גורם לאקנה?

 

האקנה בדרך כלל נובע מגורמים פנימיים. הוכח מדעית שגם לחץ גורם להורמון סטרס להפרשת שומן עודף. עם כל אלה, ישנם גורמים נוספים שעלולים להתפרצות האקנה: תזונה לקויה היא סיבה נפוצה, פעילות גופנית בעצימות מוגברת, חיידקים שמסתובבים בדרך כלל במקומות כמו חדר כושר או בחוגים שונים בגילאים צעירים יותר.

 

לעיתים רחוקות אקנה יכולה לנבוע ממחלות, כמו שחלה פוליציסטית, ויכול לקרות גם אצל נערות בגלל מחזור לא סדיר. גם חיילים וסטודנטים עלולים לסבול מאקנה בעקבות לחצים כאלה ואחרים שהם סובלים מתופעה זו. בגילאים קצת יותר מתקדמים (סביבות גילאי 45-55) היא יכולה להופיע בקרב נשים בגיל המעבר – מנופאוזה.

 

סוגי אקנה

 

אקנה בתולי – בילדים, מתחילה בגיל צעיר יחסית 11-12. "יש הרבה אמהות שלא אוהבות לטפל בילדים צעירים בתכשירים, אבל אני חושבת שסבון-פנים וקרם לחות זה המינימום. בנוסף לכך, בגילאים האלה ילדים מסתובבים הרבה בחוץ, והשמש עושה נזקים לכולם מהיום הראשון שאנחנו נחשפים אליה. לכן אני ממליצה להימרח בקרם הגנה בכל יום ובכל גיל".

 

אקנה הורמונלי – מתחיל בסביבות גילאי 13-18. אקנה נגרמת לרוב בגיל ההתבגרות כשיש פעילות בהורמוני הגוף כמו הורמון גדילה, הורמון הסטרס המופרש מבלוטת האדרנל ולעתים עלול לגרום בגילאים אלו לחוסר איזון הורמונלי. גם האוכל מכיל הורמונים המשפיעים על התפתחות ההורמונלית בגוף. כיום, לדוגמה, בנות צעירות מקבלות מחזור כבר בגיל 12.

 

כיצד משמרים את התוצאות אחרי טיפול?

 

"כשלקוחה מטופלת באקנה, או בכל בעיה קוסמטית אחרת, היא זקוקה למוצרים פעילים נלווים. יש מקרים שהקרמים הרגילים שלנו לא מתאימים ולא עוזרים. אני יודעת שיש קוסמטיקאיות ממליצות לשטוף את הפנים עם סבון מיוחד פעמיים ביום, אך מניסיוני הרב, אני ממליצה על ניקוי עור הפנים רק פעם אחת ביום – בערב. הניקוי הוא עם סבון מתאים לעור הפנים, עם רמת חומציות 5.3. בבוקר שטיפה במים מספיקה, אפשר לוותר על קרם לחות ולהסתפק בקרם הגנה ללא שמן מינרלי".

 

האם ניתן למנוע אקנה?

 

"אני טוענת שמגיל צעיר צריך לפתח הרגלים בריאים לעור. סבון פנים בערב, קרם לחות אחרי מקלחת וקרם הגנה בבוקר זה חובה מבחינתי. וכמובן, לשתות הרבה מים".

תמונה לטיפול פנים פגמנטציה.JPG

טיפול פיגמנטציה

פיגמנטציה היא מצב שבו נוצר גוון לא אחיד של העור בכך שעל העור צצים כתמים בגווני חום. ישנם סוגים שונים של פיגמנטציה וחשוב להבחין בין הסוגים השונים על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר לסוג העור שיש לך.

 

כל סוגי הפיגמנטציה קשורים בין היתר לחשיפה לשמש ולכן מהותי לצמצם את החשיפה לשמש. הטיפול יכלול קרמים שונים, פילינג מכל מיני זנים שיסייעו בהכנסה של חומרים שונים שמזרזים את פעילות השיקום של העור.

 

סיכום

לכל טיפול פנים יש מטרות שונות ועל מנת שהטיפול יהיה הטוב ביותר שניתן כדאי למקסם את היעילות של הטיפול למטופל. חשוב במיוחד לשים לב לאיזה קוסמטיקאית הולכים ושהיא מתמחה בדיוק בבעיות שיש לך – קוסמטיקאית טובה היא המפתח, היא מכירה את הטיפולים והטכנולוגיות השונות שיתאימו לך בדיוק.

bottom of page